neděle 11. března 2012

ODPOVĚDI NA DŘÍVE POLOŽENÉ OTÁZKY
- ostrov Alfréda Nikodéma, protože tak byl otužileckým klubem neformálně pojmenován (jednalo se o pražského zlatníka, zakladatele otužileckého plavání v Československu)
- kouzlo místa spočívá - v jeho nedotčenosti; největší oficiálně nepojmenovaný ostrov, největší
                                    nepropojený ostrov s pevninou v Praze
                                  - v lineárním tvaru ostrova, který způsobuje, že v každém místě se člověk cítí 
                                   obklopen vodou
                                 - v atmosféře industriálního dědictví, zejména při pohledu z ostrova na ledárny

NÁVRH

- přístup je zajištěn lodičkami, kterým vytvořím kotviště na ostrově i břehu řeky; kotviště mohou využívat i braničtí rybáři, kteří o něj v důsledku nedostatku financí a přísných evropských norem přišli
- do chladivého objetí nejstudenější části Vltavy v Praze umístím na opačné konce ostrova klubovnu  a saunu; v mezilehlém prostoru bude probíhat rozcvičování a běh otužilců před či po plavbě v řece



Klubovna je inspirována plavením dřeva po Vltavě. Požadavkům na útulnost, rychlou vytopitelnost, odolnost vůči povodním a hlavně aby budova vypadala jako klubovna nejlépe vyhovuje kombinace hrázděného dřeva se subtilními ocelovými sloupy. Výhled na ostrov a Vltavu zajišťuje prosklení na dvě světové strany.  




 Sauna leží na kamenné zdi ve tvaru "podkovy" na protilehlém konci ostrova. je přístupná z ostrova malou lávkou (prostor dříve sloužil jako přístaviště pro loďku). Pod saunou se nachází cca 50cm mělká laguna, přístupná žebříkem. Odvážnější si po osmělení v laguně zaplavou v řece.

Žádné komentáře:

Okomentovat